Zabezpečení objektů - systém JABLOTRON 100

 

Nová koncepce

    Zcela nový alarm JABLOTRON 100 s převratným systémem ovládání je komplexní řešení nejen pro ochranu majetku a osob proti napadení a požáru, ale integruje v jednom jádru i funkce inteligentního řešení domu. Jedná se o profesionální zabezpečovací systém striktně vyžadující odbornou instalaci proškolenou montážní firmou. Alarm umožňuje variabilně využít sběrnicových a bezdrátových systémových prvků. Pružně se přizpůsobí jak nárokům na zabezpečení rozsáhlé firmy, tak potřebám domácností a zároveň zůstává velmi jednoduše ovládaný.

    Tyto zdánlivě neslučitelné požadavky jsou uspokojeny revolučním patentovaným systémem ovládání. Nové na tomto alarmu není jen ovládání, ale celá jeho architektura. Rozsah komponent, variabilita počtu periferií, sběrnicové uspořádání, nový bezdrátový protokol, možnosti komunikace a vzdáleného servisního i uživatelského přístupu z něj dělají nadčasové řešení elektronického zabezpečení.

Patentovaný systém ovládání

    Ústřednu lze ovládat až 300 uživatelskými kódy. Pro ovládání systému jsou k dispozici sběrnicové i plně bezdrátové verze přístupových modulů. Všechny jsou vybaveny RFID čtečkou a dle modelu také klávesnicí nebo klávesnicí i displejem. K modulům se připojují ovládací segmenty, které s jednoduchou logikou semaforu umožňují snadné ovládání sekcí, výstupů, tísňových volání a zobrazování stavu systému.

    Díky ovládacím segmentům zobrazujícím zelenou a červenou signálkou přehledně stav jednotlivých sekcí a výstupů je JABLOTRON 100 unikátně přehledný pro každého uživatele. Systém se ovládá stiskem příslušného segmentu a verifikuje zadáním kódu nebo přiložením RFID karty nebo čipu.

Vlastnosti systému

    Systém JABLOTRON 100 je navržen a certifikován dle EN 50131 do stupně zabezpečení 2. Ústředna kombinuje sběrnicovou architekturu drátového připojení s bezdrátovým připojením jednotlivých prvků. Bezdrátová komunikace je postavena na novém obousměrném dynamickém přenosovém protokolu Jablotron 100 využívajícím frekvenci 868 MHz se zajištěním násobné ochrany bezpečnosti a integrity systému proti spontánním i záměrným kolizím komunikace systému. Dosahy komunikace z jednotlivých periferií jsou na přímou viditelnost v řádech stovek metrů a dají se prodlužovat připojením dalších rádiových modulů na sběrnici. Pro dokonalé pokrytí zabezpečovaného prostoru lze do systému instalovat až 3 moduly rádia.

JABLOTRON 100 má až 120 bezdrátových nebo sběrnicových zón pro přiřazení detektorů, klávesnic a ovladačů, sirén případně dalších prvků.

Systém lze rozdělit na 15 sekcí.

K využití se nabízí 32 programovatelných výstupů.

Komunikace

    Ústřednu je vybavena GSM/GPRS/LAN komunikátorem, který umožňuje hlasovou, SMS nebo GPRS komunikaci s uživateli a středisky PCO.

Doplnit je možné komunikátor do pevné telefonní linky. Komunikátory kromě funkce přenosu informací ze systému plní funkci modemu pro plnohodnotný vzdálený přístup, monitoring, programování a v neposlední řadě i ovládání výstupů (a tím např. spotřebičů v domě).

Vzdálený přístup lze realizovat z internetové aplikace, SMS příkazy i přímým připojením z nastavovacího softwaru F-Link.

Pro individuální řešení návrhu zabezpečení objektu má k dispozici širokou škálu prvků ve sběrnicovém i bezdrátovém provedení. V jedné designové řadě nabízí klasický PIR detektor i PIR s integrovaným nezávislým akustickým detektorem tříštění skla. V bezdrátové variantě je k dispozici i kombinovaný PIR a mikrovlnný detektor pohybu. Takové řešení je v bezdrátovém provedení zcela ojedinělé. Pro zajištění oken a dveří je k dispozici miniaturní magnetický detektor a speciální "neviditelný" magnet pro skrytou montáž do plastových rámů oken nebo dveří.

Pro speciální aplikace je určený miniaturní stropní PIR detektor a detektor tříštění skla. Ty jsou vhodné i pro použití k zabezpečení vozu parkujícího v dosahu ústředny systému. Plášťovou ochranu objektu doplňují venkovní detektory pohybu a infrazávora. Požární bezpečnost řeší optický kouřový detektor a detektor úniku výbušných plynů.


Technické parametry zabezpečovacího systému

 

 • 120 bezdrátových nebo sběrnicových zón
 • 300 uživatelů
 • 15 sekcí
 • 32 programovatelných výstupů
 • 20 vzájemně nezávislých kalendářů
 • Vestavěný GSM/GPRS/LAN komunikátor, který umožnuje hlasovou, SMS nebo GPRS komunikaci s koncovými uživateli nebo středisky PCO
 • SMS reporty ze systému až 30 uživatelům
 • 4 nastavitelné PCO
 • Paměť s kapacitou 1 GB pro uchování událostí, nabídku hlasových zpráv, ukládání snímků atd.
 • Zálohovací 12V akumulátor až 18 Ah
 • Certifikace pro stupeň 2 dle EN 50131

7 důvodů pro výběr alarmu

 

1 Snadné ovládání

 

Díky revolučnímu systému ovládání je JABLOTRON 100 první alarm, kterému ihned porozumíte a nebudete se ho bát.

Zvolte alarm vyvinutý pro lidi!

 

2 Nadčasový design

 

Vzhled jednotlivých prvků alarmu JABLOTRON 100 byl vytvořen ve spolupráci se špičkovými designéry.

Objevte krásu, která splyne s vaším domovem!

3 Šetrná instalace

 

Kombinace bezdrátového i drátového řešení alarmu JABLOTRON 100 umožňuje šetrnou instalaci jak pro váš objekt, tak i vaši peněženku.

Profitujte z jedinečné bezdrátové technologie Jablotron!

 

 

4 Multifunkční použití

 

Alarm JABLOTRON 100 vás ochrání nejen před zloději, ale také před požárem, záplavou nebo únikem plynu. Dokáže ovládat topení nebo otevřít garážová vrata.

Využívejte možnosti špičkové techniky naplno!

 

5 Dostupný odkudkoliv

 

Ke svému zabezpečovacímu zařízení JABLOTRON 100 se dostanete díky bezplatné internetové samoobsluze z vašeho počítače nebo chytrého telefonu odkudkoliv.

Ovládejte alarm a prohlížejte události bez hranic.

 

6 Svobodný výběr

 

Alarm JABLOTRON 100 nabízí absolutní svobodu výběru, která se přizpůsobí vašim potřebám. Nabízí řešení pro byty, chaty, domy, kancelářské i výrobní prostory.

Naplánujte si jeho velikost dle libosti!

 

7 Skutečné bezpečí

 

Kvalitní alarm vyžaduje také profesionální montáž a pro zajištění skutečného bezpečí se neobejde bez nepřetržitého dohledu a zásahu při poplachu.

Využijte unikátní celkovou ochranu JABLOTRON.
 


Instalace Alarm Jablotron 100 se přizpůsobí dokonale vašim potřebám. Je jedno, kde jej budete chtít použít. Komplexní rozsahem, šetrný instalací, snadný ovládáním. Splyne s prostředím, zvýší komfort bydlení a bude neustále k dispozici, ať jste kdekoliv. Bezdrátové i drátové řešení obsáhne jakoukoliv střeženou plochu, prostor a podmínky.

 

Zkrátka alarm pro lidi!